SPORT-EN-KULTUURDINEE

JF-SPORTSLAGSPREUK

NOG VERDER

VINNIGER

EN

HOëR

SKOOLSPORT

ATLETIEK

SA JUNIOR-, EN SKOLE- ATLETIEK

O/15

Beste prestasie as baanatleet:

  • Keenan Cloete

Beste prestasie as veldatleet:

  • Geen toekenning

o/17

Beste prestasie as baanatleet

  • Renske du Plessis

Beste prestasie as veldatleet

  • Tharina van der Walt

o/19

Beste prestasie as baanatleet:

  • Carien Sander
  • Anja Kotzé

Beste prestasie as veldatleet:

  • Bronwyn Leonard

BIATHLE

Toppresteerder:

  • Geen toekenning

DUBBELKAMP: 

JP BOTHA WISSELTROFEE

Toppresteerders:

  • Geen toekenning

DRIEKAMP

Toppresteerder:

  • Geen toekenning

HOKKIE

Beste o/14-speelster:

  • Ané Ferreira

Beste o/14-speler:

  • Martin Coetzee

Beste o/16-speelster:

  • Zelmari Pretorius

Beste o/16-speler:

  • Vano Edem

Beste o/18-speelster:

  • Anja Kotzé

Beste o/18-speler:

  • Ruben Pretorius
  • AD Pretorius

Vermeulen Wisseltrofee

Spelerskeuse vir die beste o/19-speelster:

  • Mirna Jordaan

Pierre Rochér Wisseltrofee

Spelerskeuse vir die beste o/19-speler:

  • Ruben Pretorius
  • AD Pretorius

KRIEKET

Beste Kolfgemiddeld o/15:

  • Henco Strydom

Beste Boulgemiddeld o/15:

  • Danian Bezuidenhout

Beste Kolfgemiddeld o/19:

  • Delano Williams

Beste Boulgemiddeld o/19:

  • Dawid Redelinghuys

LANDLOOP

Junior Kampioen:  Dogters o/15 

  • Lehana van der Merwe       

Junior Kampioen:  Seuns o/15

  • Geen toekenning

Senior Kampioen:  Dogters o/17

  • Chandré Erasmus

Senior Kampioen:  Seuns o/17

  • Pana Matsietseng

Senior Kampioen:  Dogters o/19 (4km)

  • Carien Sander

Senior Kampioen:  Seuns o/19 (4km)

  • Geen toekenning

Senior Kampioen:  Dogters o/19 (6km)

  • Hesmari Maartens

Senior Kampioen:  Seuns o/19 (6km)

  • Geen toekenning

NETBAL

Beste o/14 -speelster:

  • Melissa Visagie

Beste o/15-speelster:

  • Annamé Fourie

Beste o/16-speelster:

  • Elmeré van den Berg

Beste o/17-speelster:

  • Melandri Meyer

Beste o/19-speelster:

  • Marli Kotzé

STELLA SCHEEPERS WISSELTROFEE

Spelerskeuse vir die beste o/19-speelster:

  • Lize-Mari de Wet

PLUIMBAL

Beste o/15-speelster:

  • Megan de Beer

Beste o/15-speler:

  • Marnus van der Walt

Beste o/17-speelster

  • Johanita Scholtz

Beste o/17-speler:

  • Daniël Coetzee

Beste o/19-speelster:

  • Geen toekenning

Beste o/19-speler:

  • Geen toekenning

POTSPEL

Beste speelster – Bester Wisseltrofee:

  • Jana Bester

Beste speler – Bester Wisseltrofee:

  • Naas Kotzé

RUGBY

Beste o/14-voorspeler

  • Danie van Heerden

Beste o/14-agterspeler:

  • Jaylan le Roux

Beste o/15-voorspeler:

  • Pieter Koekemoer

Beste o/15-agterspeler:

  • Zane Bester

Beste o/16-voorspeler:

  • Ryben Dupont

Beste o/16-agterspeler:

  • Duncan Watkins

Beste o/19-voorspeler:

  • Ernst Nebe

Beste o/19-agterspeler;

  • Stefan Coetzer

Potgieter Wisseltrofee

Spelerskeuse vir die beste o/19-speler:

  • Willie van den Berg

SKAAK

Beste junior dogter:

  • Ancke Boshoff

Beste junior seun:

  • Johandré van der Berg

Bester senior dogter:

  • Yonicka Engelbrecht

Beste senior seun:

  • Wian Duvenhage

SWEM

Beste o/14-dogter:

  • Geen toekenning

Beste o/14-seun:

  • Tian Steyn

Beste o/16-dogter:

  • Geen toekenning

Beste o/16-seun:

  • Henro van Rooyen

Beste o/19-dogter:

  • Johanita Scholtz

Beste o/19-seun:

  • Ettienne Beckmann

TENNIS

Beste junior dogter:

  • Tarien van der Walt

Beste junior seun:

  • Wikus Vorster

Beste senior dogter:

  • Veneshka Jooste

Beste senior seun:

  • Hanjo du Randt

TROMPOPPIES

Toppresteerder:

  • Delarise Bakkes

TWEEKAMP

Toppresteerder:

  • Ettienne Beckmann

MERIETE-TOEKENNINGS

SPORT

Leerders wat op nasionale gebied (hoogste toernooivlak) presteer het deur ‘n 1ste, 2de of 3de plek te verwerf of vir ‘n nasionale A-, B- of C-span gekies is, ontvang ‘n goue medalje en ‘n sertifikaat.

BUITESKOOLSPORT

 FIETSRY

Simoné Farber

Behaal 2de plek in tydtoets, dogters o/17 by SA Nasionale Padfiets en Tydtoets Kampioenskappe.

Behaal 2de plek in padwedren, dogters o/17 by die SA Nasionale Padfiets en Tydtoets Kampioenskappe.

JUDO

Boeta Marais

Behaal ’n 1ste plek in die onder 50kg afdeling tydens die Suid-Afrikaanse Judo Ope Kampioenskap.

Behaal ook ‘n 1ste plek as ‘n span tydens die Suid-Afrikaanse Judo Ope Kampioenskap.

ATLETIEK

Keenan Cloete

Behaal ‘n 2de plek n die 4 x 100m-aflos by die SA-Hoërskole Kampioenskap.

Renske du Plessis 

Behaal ‘n 3de plek in die 4 x 100m-aflos by die ASA-Hoërskole Kampioenskap.

Anja Kotzé

Behaal ’n 2de plek in die 4 x 100m dogters o/19 aflos by die SA-Hoërskole Kampioenskap.

Carien Sander

Behaal ‘n 2de plek in die 4 x 400m dogters o/19 aflos by die SA-Hoërskole Kampioenskap.

Behaal ’n 3de plek in die 400m dogters o/19 by die SA-Hoërskole Kampioenskap.

Ingesluit in die SA-span na Angola tydens die Region 5 Games.

Behaal ’n 3de plek in die 200m dogters o/19 by die Region 5 Games.

Behaal ’n 3de plek in die 400m dogters o/19 by die Region 5 Games.

Behaal ’n 1ste plek in die 4 x 100m dogters o/19 aflos by die Region 5 Games.

Behaal ’n 1ste plek in die 4 x 400m dogters o/19 aflos by die Region 5 Games.

Tharina van der Walt

SA-skole:

Behaal ’n 1ste plek in hamergooi.

Behaal ’n 2de plek in gewigstoot.

Behaal ’n 1ste plek in diskus met ‘n nuwe SA-skolerekord van 50,85m.

Word aangewys as beste dogter veldatleet in Suid-Afrika (3de jaar)

SA-jeug en juniors:

Behaal ’n 1ste plek in hamergooi.

Behaal ’n 1ste plek in diskus.

SA-seniors:

Behaal ‘n 2de plek in diskus.

Suid-streek Spele in Angola:

Word ingesluit in die SA-span na die Suid-streek spele in Angola.

Behaal ’n 1ste plek in hamergooi met ‘n byeenkomsrekord van 53,97m.

Behaal ’n 1ste plek in gewigstoot met ‘n byeenkomsrekord van 12,46m.

Behaal ’n 1ste plek in diskus met ‘n byeenkomsrekord van 47,18m.

SA-Jeugspan na Kenya:

Word ingesluit in die SA-Jeugspan na die Wêreld Jeug Kampioenskappe in Kenia. Word gekies as spankaptein.

Neem deel aan die hamergooi- en diskusfinaal. (Slegs die top 12 in die wêreld)

Eindig 9de wêreldwyd in die hamergooi.

Eindig 4de wêreldwyd in diskus.

PLUIMBAL

Jolene Bester

Behaal ‘n 1ste plek tydens die All Africa Schools Games in 2016.

Behaal ‘n 1ste plek tydens die SA-Skole in 2017.

Liané de Beer

Behaal ‘n 1ste plek tydens die All Africa Schools Games in 2016.

Behaal ‘n 1ste plek tydens die SA-Skole in 2017.

Christi-Mari Cloete

Behaal ‘n 1ste plek tydens die All Africa Schools Games in 2016.

Behaal ‘n 1ste plek tydens die SA-Skole in 2017.

Rianette Kemp

Behaal ‘n 2de plek in dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Ingesluit in die SA o/15-span wat ‘n derde plek behaal tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Behaal ‘n 3de plek in die enkelspel tydens die SA-Skole in 2017.

Daniël Coetzee 

Behaal ‘n 2de plek tydens die SA-Skole in 2017.

Stefan Coetzee

Behaal ‘n 2de plek tydens die SA-Skole in 2017.

Tristan van Wyk

Behaal ‘n 2de plek tydens die SA-Skole in 2017.

Johan Oberholzer

Behaal ‘n 3de plek in die enkelspel tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 2de plek in dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Caden Kakora

Behaal ‘n 3de plek in die enkelspel tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 2de plek in dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Ingesluit in die SA o/15-span wat ‘n derde plek behaal tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Marnus van der Walt

Behaal ‘n 1ste plek in die enkelspel tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 1ste plek in dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 1ste plek in gemengde dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Ingesluit in die SA o/15-span wat ‘n derde plek behaal tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Kaptein van die SA-span wat in Mauritius deelneem.

Behaal ‘n 3de plek in die enkels tydens die All Africa toernooi.

Behaal ‘n 1ste plek in die gemengde dubbels tydens die All Africa toernooi.

Megan de Beer

Behaal ‘n 1ste plek in die enkelspel tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 1ste plek in dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Behaal ‘n 1ste plek in gemengde dubbels tydens die SA-Skole in 2017.

Ingesluit in die SA o/15-span wat ‘n derde plek behaal tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Behaal ‘n 1ste plek in die enkelspel tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Behaal ‘n 1ste plek in dubbels tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

Behaal ‘n 1ste plek in gemengde dubbels tydens die All Africa toernooi in Mauritius.

POTSPEL

Naas Kotze 

Behaal ’n 3de plek in die SA o/17 Snoeker Kampioenskap.

Simoné Fourie 

Behaal ’n 3de plek in die SA Dames o/21 Snoeker Kampioenskap.

Jana Bester

Behaal ’n 1ste plek in die Dogters o/19 SA 9 Ball Kampioenskap.

Ingesluit in die SA Junior 9 Ball span wat aan die Wêreld Junior Kampioenskap gaan deelneem.

NETBAL

Elmeré van den Berg 

Ingesluit in die SA o/16-span.

LANDLOOP

Chandré Erasmus

Behaal ’n 3de plek in die spankompetisie by die SA-Landloop Kampioenskap. (2016)

 SPORTPRESTEERDER 2017

Die Junior Sportpresteerder vir 2017:

Elmeré van den Berg en Chandré Erasmus

Elmeré en Chandré ontvang die  Reinhardt Erwee wisseltrofeee, asook ‘n sertifikaat vir hulle optimale betrokkenheid by sportaktiwiteite, asook vir hulle prestasies op nasionale vlak.

Die Senior Sportpresteerder vir 2017:

Anja Kotzé

Anja ontvang die Karin Venter Wisseltrofee, asook ‘n sertifikaat vir haar optimale betrokkenheid by sportaktiwiteite, asook vir  haar prestasies op nasionale vlak.

SPORT NUUSMAKER VAN DIE JAAR 2017:

Tharina van der Walt

VRYSTAATVERTEENWOORDIGERS:

Buiteskoolse sport

Ruché Toerien (Rolbal)

Simoné Farber (Fietsry)

Tian Bester (Karate)

Boeta Marais (Judo)

Zané Veldtsman (Judo)

 

Bernard de Koker (Judo)

Alicia Geldenhuys (Perdry)

Tharina van der Walt (Skiet)

Hanjo du Randt (Skerm)

 

Atletiek

Keenan Cloete

Renske du Plessis

Chandré Erasmus

Annamé Fourie

Jardel Franca

Anja Kotzé

 

Bronwyn Leonard

Carien Sander

Elmeré van der Berg

Tharina van der Walt

Juan-Jacques Fourie

Hokkie

Anja Kotzé

Elizna Greeff

Tanya Jonck

Carla van der Merwe

Bianca Retief

Mirna Jordaan

Zelmari Pretorius

Ané Ferreira

Cara-Ann Wiegand

Leani Swanepoel

Melissa Visagie

Nicole Carr

Eloïse Fivaz

Janke Kotzé

AD Pretorius

Ruben Pretorius

Xander Kotzé

Edwin Harms

 

Michael Osborne

Zandré Pretorius

Hanro Taylor

Vano Edem

Zachery Bester

Antonio Grobbelaar

Franco Lessing

Elrich Jacobs

Reinhardt van Rhijn

Shaun Visagie

Martin Coetzee

Divan Joubert

Matthew Ingram

Tristan Heckroodt

Janco Rossouw

Zander van der Berg

De Wet Kleynhans

Jeandré Bornman

 

Krieket

Vano Edem 

Delano Williams
Landloop

Chandré Erasmus

 

Carien Sander

Netbal

Annamé Fourie

Elmeré van den Berg

Micaela Meyer

 

Meghan Maasdorp

Marli Kotzé

Rochelle Pelser

Pluimbal

Johanita Scholtz

Liané de Beer

Christi-Mari Cloete

Jolene Bester

Megan de Beer

Rianette Kemp

Zoë Bezuidenhout

Jane Maree 

Daniël Coetzee

Stefan Coetzee

Tristan van Wyk

Johan Oberholzer

Marnus van der Walt

Caden Kakora

 

Potspel

Jana Bester

Janke Kotze

Simoné Fourie

Elanie Venter 

 

Naas Kotze

Duncan Scott

 

Rugby

Stefan Coetzer

Ernst Nebe

Charl Steyl

Herman Heymans

Barné Marais

Tjaart van der Walt

Wilmer Coetzer

Delano Williams

Marinus Maloney

Jeandré van der Westhuizen

Memello Moshoaliba

Ryben Dupont

Skaak  

Wian Duvenhage

Johandré van den Berg

 

Divan Joubert

Juwen Potgieter

Trompoppies

Delarise Bakkes

Annové van Deventer

Yonicka Engelbrecht

Shinaé Pateman

Charlé Heyns

 

Alzane Fourie

Michelle Greybe

Eyesha Dreyer

Clarisé Eke

Marezé Kaalsen

Tweekamp

Ettienne Beckmann